Novinky

Polotúra

28.03.2012 16:48

Najprv sme mali ísť do Kavečan omrknúť trasu kvôli dogtekku, ktorý tak trošku sa snažíme oraganizovať spolu s klubom KPKA. S Feďou a Maťkou a našími psiskami sme sa vybrali zo začiatku Kavečan, cez Hrešnú a tam sme sa mali napojiť na určenú trasu. Napojili sme sa na ňu, ale neprešli sme ju tak ako sme chceli :D. Po ceste sme stretávali plno odvážlivcov (:D), ktorých asi vylákalo z domovov krásny teplý a slnečný deň. Prešli sme cez celé Kavečany, došli na Alpinku, kde sme nestihli bus a ďalší nám šiel až o dve hodiny, tak sme sa ešte prešli cez Bankov a tam nasadli na bus. Prechádzka to bola kvalitná, dokonca sme natrafili aj na sneh :-O! Psy sa vybehali po lese, lúke a v potoku... tak troška aj po snehu ;).  Kiara prekvapila, držala sa statočne a na moje prekvapenie večer už bola pripravená na ďalšiu takúto akčnú prechádzku :D

Kavečany

13.03.2012 17:14

Keďže teraz je maturantské obdobie, tak my to máme v škole voľnejšie a tak si môžeme dovoliť aj nejaký ten "tripík" cez týždeň. "za obeť" padli Kavečany. Kiarku sme troška vybehali, ale nech má ešte energiu na večerné cvičenie ;). Za spoločnosť ďakujem mojej kamarátke Kike, ktorá nám robila príjemnú spoločnosť a pomáhala s fotením a tak vznikli nádherné fotky

Jarné prázdniny

09.03.2012 12:50

Začiatok prázdnin som zahájila ešte v piatok po škole prechádzkou na Aničke- socializačná prechádzka pre šteniatka z CHS Unis Kynopolis. O pár dní na to sme boli aj s kamarátky z KPKA-y na prechádzke na vyhliadkovej veži. Potom som bola v Myslave za malými úžasňákmi. Došla aj malá B-Hi so svojou novou páničkou. Na ďalší deň sme vyrazili do Slovenského raja, prešli sa po zamrznutej Suchej Belej a pozreli si vodopády-ľadopády. Vo štvrtok sme boli na krátkej prechádzke v Kavečanoch a cez víkend sme vyrazili do Bachledovej doliny, kde časť rodiny sa lyžovala a časť prechádzala. Kiaru sme riadne zničili a tak sa ukázala táto prechádzko-túra na nedeľnom tréningu, čo bol prvý tréning v tomto roku.

... jeden z tréningov "zadné" ...

23.02.2012 17:27

Kiaru som už dávnejšie učila tento povel, tak prišiel čas si to zopakovať. :))

VIDEO

Valentínske neoficiálne preteky agility

12.02.2012 18:09

Na tieto preteky som sa tešila už od decembra. Keďže je tam vždy super nálada, skvelí ľudia a suprové parkúriky. No do mojich plánov mi vošlo niekoľko problémov, kvôli ktorým som sa skoro preteku nezúčastnila. Nakoniec som rada, že som šla- mali sme to ako rozbehanie po dva a pol mesačnej pauze s agility a navyše sa aj Kiara hárala. No myslím, že sme to zvládli super, aj keď niektoré veci by som už spravila určite ináč. Ale veď o tom agility je- vždy sa je v čom zlepšovať ;)

Tentokrát sme v mojej kategórii boli "až" dve :D. Domov sme si odniesli 2. aj 1. miesto :))

 VIDEO 

FOTO

 

2. tréning "Fľaša"

10.02.2012 17:19

Dnes sme len upevňovali to čo sme sa včera naučili- zhadzovanie labkou fľašu. Odmeňovala som aj pokusy, pri ktorých fľaša nespadla, ale ak spadla prišla väčšia pochvala aj odmena. Postupne budem upevňovať len pokusy, v ktorých fľaša spadne ;).

Videjko

1. tréning "Fľaša"

09.02.2012 12:32

Kiara má záľubu v zhadzovaní plastových fľašiek na zem :)). Tak som sa rozhodla jej túto zábavku aj naklikať. Najprv som chcela len dosiahnúť zhadzovanie fľašky na zem ňufákom, ale rozhodla som sa jej to sťažiť a dosiahnúť zhadzovanie labkou. Kiara hneď pochopila, že sa tú fľašu bude zhadzovať. Ukážkovo už po prvom kliknutí zhadzovala fľašu ňufákom. Tak som to ešte párkrát upevnila a potom som  vymenila prázdnu ľahkú fľašu za plnú a upevnila zhadzovanie. Pobavila ma, keď mi predvádzala krásny "cik", čo som ju učila asi týždeň pred tým:). No rýchlo pochopila, že "tade cesta nevedie". Keďže už mala upevnené zhadzovanie postavenej fľaše ňufákom, tak som ju položila na zem (zdalo sa mi to pre ňu zrozumiteľnejšie, že už nebude stačiť ňufák).  Najprv veľmi nechápala, čo sa po nej chce a začala po mne štekať, čo som ignorovala. Klikla som jej parkrát za pohľad na fľašu a potom prišiel ten ZLOM! Prišla k fľaške a labkou sa o ňu šuchla. "Dostala" klik a jackpot. Toto jedno kliknutie stačilo na to aby mienene labku vykladala na fľašu!!! :)))) Ďalšia veľká pochavla, jackpot. Potom mi asi 2x po "hľadaj" preskočila fľašu s úmyslom dostať za to upevňovač. Dala som "laťku vyššie". Postavila som fľašu. Ako prvé, Kiara ňufákom zhadzovala fľašu, ale keďže žiaden upevňovač neprišiel, tak hneď ako fľaša spadla Kiara na ňu položila labku. Dostala niekoľkokrát upevňovač, ale keďže mojim cieľom nebolo aby zhodila fľašu ňufákom a potom na ňu vyložila labku, tak som fľašu zhora držala a klikla len ak "použila labku". Rýchlo prišla na to, čo od nej chcem a na konci krásne labku vykladala na fľašu (len párkrát sa jej podarilo ju aj zhodiť). Toto všetko Kiara spravila počas 10 minút a na prvom tréningu :)). 

Odkaz na video- naozaj obdivujem toho, kto si to pozrie celé od začiatku do konca ;)

Záznamy: 1 - 7 zo 54
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>