Agility

 

19.3.2011 Aktualizované

Po dlhej dobe aktualizujem, že ako sme pokročili. Slalom sme sa bifľovali vo Vinnom, kde bol môj dedko taký milý, že mi vyrobil slalom ;). Kiara rýchlo pochopila, že o čo v ňom ide. Zo začiatku sme potrebovali zlepšiť nábehy do slalom, ale aj tie už celkom pekne zvláda. Len ju treba pekne naviesť :). Zónovky má veľmi rada, možno len "hojdu" nemá až tak v obľube, lebo to s ňou "trepne o zem". Učím ju zbiehané zóny, aby sme sa zbytočne nezdržovali na zastavovaným.

Minulý rok na jeseň náš klub (KPKA) robil preteky spolu s klubom SPAM. Zúčastnili sme sa na nich a to boli prvé naše preteky "naostro". Myslím, že sme to zvládli obidve na prvýkrát na 1 :)).

Potom klub SPAM robil neoficiálne preteky agility, na ktorých sme sa tiež zúčastnili. Kiara ma prekvapila tým, že na jej beh to bolo dosť rýchle a ja som miestami nestíhala, hoci to pripadá komicky, ale nie som zvyknutá pri Kii na také tempo, tak sa nečudujte :D.

Teraz trénujeme hlavne nábehy do slalomu a rôzne varianty sekvencií. Kiarke to veľmi pekne ide, teším sa zo všetkého, čo sa jej darí :)). Stále pracujeme na rýchlosti :/.... Dúfem, že na pretekoch naberie istotu a zrýchli. Držte nám palce ;).

 

2.7.2010 Aktualizované

Tomuto športu sa venujeme od 20.3.2009. Začiatky boli ťažké, ako pri každom športe. Mne sa nedarilo, ani Kiarke a bola som z toho sklamaná. Bolo obdobie, keď sme sa prestali venovať tréningom. Nebavilo ma behať a Kiaru tiež všetko iné zaujímalo, len nie parkur. No po čase sa Kia začala viac sústrediť a hoci behala svojim pomalým tempom, bolo vidno, že ju to "chytilo", tak ako aj mňa. Prelom bol asi niekedy koncom jesene roku 2009. Bola som z nej nadšená, ako sa jej začalo dariť a viac som sa snažila aj ja. Rozbehli sme sa a postúpili sme zo skupiny začiatočníkov ku skupinke pokročilých. Prišli na rad ťahšie parkury. Zo začiatku som len tak pozerala, že ako to mám ísť, bola som neistá a Kiara to vicítila zo mňa a behala opatrne a pomaly. Postupne som nabrala istotu a bolo to vidno aj na Kii. Teraz len stále čakám, kedy budeme trénovať a tuším, že Kiara je tak isto nedočkavá ako ja. Agility sa stal našou najobľúbenejšou spoločnou aktivitou (až na hry ;)). Máme zvládnuté skoro všetky prekážky, až na slalom, ktorý musíme ešte zdokonaľovať a popracovať musíme na zónovkách a hlavne na rýchlosti. Kiarka je veľmi múdry a učenlivý psík a všetko rýchlo pochopí. Preto ju aj na tréningoch nazývajú bifľoška :). Určite si túto prezývku aj zaslúži. Hoci behá asi najpomalšie zo skupinky a neskáče na vysielačky, ale aj tak som na ňu veľmi pyšná a verím, že v budúcnosti sa jej tempo zrýchli.... a možno aj raz nás uvidíte na pretekoch ;).